محل تبلیغات شما

كتاب‌خانه‌ی آفتاب

سوپی برای چند‌نفر» و یک یاد‌داشت دیگر

کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خب، مادربزرگ این‌طور است! من همیشه می‌خواهم کارهایی مثل شکستن تخم‌مرغ را خودم برای بیلی انجام بدهم. فکر می‌کنم چون بیلی نمی‌تواند ببیند، این کارها برایش خیلی سخت است.

ولی مادربزرگ دارد به من نشان می‌دهد كه بیلی به این‌همه كمك احتیاج ندارد و من هم باید نقش رزی پرستار را كنار بگذارم! می‌گوید: رزی! خرده‌های پوست تخم‌مرغ را از كاسه بیرون بیار.» و من بیرون می‌آورم. بودن در آشپزخانه، كنار مادربزرگ و كنار بیلی خیلی لذت‌بخش است.

مادربزرگ سوپ می‌پزد!» داستانی مبتنی بر روان‌شناسی است كه به خواننده می‌گوید اگر به‌جز مشكلات خودت، حواست به مشكلات دیگران هم باشد، دنیایت بزرگ‌تر می‌شود و مشكلات خودت كوچك‌تر به‌نظر می‌آیند.

در این داستان خواننده با مسائل خانوادگی، عشق، مهربانی، دوستی و ناتوانی‌های جسمی آشنا می‌شود. یاد می‌گیرد چه‌طور به ناتوانان جسمی یاری برساند كه هم پای ترحم وسط كشیده نشود و هم به توانمند شدن آن فرد كمك كرده باشد.

مادربزرگ سوپ می‌پزد!» را شارون كریج» نوشته و پروین علی‌پور» ترجمه كرده است. این كتاب را كتاب ونوشه»، واحد كودك و نوجوان نشر چشمه (66492524) در 114 صفحه و با قیمت هشت‌هزار تومان منتشر كرده است.

هیولا موهای بلند لاله را چنگ زد تا بكشاند پای درخت و طناب‌پیچش كند كه ناگاه چارچشم سر رسید و از پشت ران هیولا را به دندان گرفت و به زمین كوبیدش. هیولا كه به زمین افتاد، یونس بود انگار كه روی سینه‌اش نشست و چنگ در گلویش انداخت.

چارچشم دندان‌هایش را در پهلوی هیولا فرو برد. خون به صورتش شَتَك زد. یونس یك لحظه به نظر لاله آمد و ناپدید شد. لاله به این سو و آن سو سر گرداند و یونس را فریاد كرد: یونِ…س، یونِ…س».

سایه‌ی هیولا» كتابی است با دو داستان تو در تو؛ داستان اول درباره‌ی دوستی لاله است و یك ببر، در 50 سال قبل و داستان دوم ماجرای دوستی مارال با یك پلنگ كه همین‌روزها و در جایی كه برای خیلی از ما آشناست، یعنی در پارك ملی گلستان اتفاق افتاده است.

عباس جهانگیریان» نویسنده‌ی كتاب به دلیل فعالیتش در حوزه‌ی سینما و فیلم‌نامه‌نویسی، به خوبی توانسته ماجرای این دو داستان را مثل یك فیلم پرهیجان برای نوجوانان روایت كند. موضوع اصلی داستان درباره‌ی انقراض ببر ایرانی است كه نویسنده با استفاده از فرهنگ‌ بومی، به خوبی توانسته موضوع را به نمایش بگذارد.

شاید بد نباشد بدانید این كتاب در هجدهمین جشنواره‌ی كتاب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در بخش نگاه ویژه به محیط‌زیست، جایزه گرفته است.

این كتاب 276 صفحه‌ای را انتشارات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان (88721270) با قیمت 12500 تومان منتشر كرده است.

لینک منبع

مطلب سوپی برای چند‌نفر» و یک یاد‌داشت دیگر در سایت مفیدستان.

لینک منبع و پست :سوپی برای چند‌نفر» و یک یاد‌داشت دیگر
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d9%88%d9%be%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%86%d9%86%d8%af%e2%80%8c%d9%86%d9%81%d8%b1-%d9%88-%db%8c%da%a9-%db%8c%d8%a7%d8%af%e2%80%8c%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%af%db%8c%da%af/

چه کسی سرپرست شهرداری پس از نجفی می‌شود؟

مشخصات و قیمت خرید ساعت هوشمند مدل tmall ✳️ فروش ویژه

مشخصات و قیمت خرید ساعت هوشمند سای تک مدل RocksPow ✳️ فروش ویژه

كه ,داستان ,كتاب ,یك ,هم ,لاله ,چند‌نفر» و ,یک یاد‌داشت ,برای چند‌نفر» ,و یک ,سوپی برای

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

arecovsmal دانلود فیلم و سریال نمایش خانگی نوشته های همایون رقابی سفره عقدآرزوها haedimagu ❤️❤️عاشقانه های یه دختر خانم گل❤️❤️ مشاوران هیروو مطالب اینترنتی ziataripre Adrian's blog